wtorek, 10 stycznia 2017

Gry edukacyjne Regipio

Czy czujesz czasami, że brakuje ci pomysłów na uatrakcyjnienie kolejnej lekcji angielskiego? Jednocześnie nie chcesz marnować czasu na tworzenie kolejnych gier i zadań znalezionych w Internecie? Może gry edukacyjne Regipio są dla ciebie?

We wrześniu kupiliśmy cały zestaw gier językowych od firmy Regipio i po kilku miesiącach dość intensywnego użytkowania muszę przyznać, że większość z nich jest bardzo przydatna. Wykorzystujemy je zarówno na naszych kursach angielskiego dla dzieci jak i na niektórych kursach angielskiego dla dorosłych.

Dzisiaj chciałbym napisać o 3 najciekawszych grach:


Gra, której zasady oparte są na popularnej grze Tabu. Musicie opisać jakieś słowo tak, aby członkowie drużyny je odgadli. Nie możecie używać 3 słów wymienionych poniżej. Świetnie rozkręca atmosferę w grupie i zdecydowana większość uczniów bardzo dobrze się bawi jednocześnie mówiąc po angielsku.

Oczywiście, nie obyło się bez krytycznych uwag. Jedna z dorosłych uczennic stwierdziła, że nie chce w to grać bo czuje zbyt dużą presję. To jest raczej moja wina a nie wina gry jeśli nakręciłem za bardzo emocje.

Wielu uczniów regularnie błaga mnie, żebyśmy znowu zagrali w tę grę.


Po wiele mówiącej nazwie gry już pewnie domyślacie się, że jej celem jest uczenie się gramatyki. Zaletą tej gry jest oparcie jej na słowach kluczowych. To znaczy, że uczniowie nie muszą zapamiętywać abstrakcyjnych dla nich regułek. Skupiają się na słowach kluczowych dla poszczególnych czasów. Jeśli widzę np.: "now" to wiem, że muszę powiedzieć zdanie w czasie Present Continuous.

Oczywiście to jest pewne uproszczenie, ale działa!


Znowu tytuł powie wam dość precyzyjnie co jest głównym celem tej gry.
Może słowo "gra" jest tu trochę na wyrost, bo raczej nie ma tutaj elementu rywalizacji. W grupach, które tego używały pojawiły się raczej elementy współpracy.


Głównym zadaniem jest ułożenie tabeli czasowników nieregularnych według zasugerowanych wzorów. Czasowniki nieregularne mają kształt pasujących do siebie puzzli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz